BIRDS IN THE HOUSE

Intelligent Way To Get Buy College Research Papers Online https://www.footballoutsiders.com/college-football/2018/schedule-strength-college-football Clever Method Of Getting Help Me Write My College Essay
Basic CMYK
DIVADELNÁ FANTÁZIA O OSUDOVÝCH STRETNUTIACH VTÁKOV A ĽUDÍ.
“BIRDS IN THE HOUSE – THEY LIVE WITH YOU – THEY BREATHE WITH YOU – LIKE IN PARADISE”
SCENÁR A RÉŽIA: PETER SERGE BUTKO, HUDBA: JAROSLAV ZIMA, PROJEKCIE: MARKO KAĆANSKI, LIGHT DESIGN: ZDENO MEDVEĎ, KOSTÝMY: MAJA BOŽOVIĆ, BÁBKY: ONDREJ MIŠTEC, KREATÍVNA SPOLUPRÁCA: VLADIMÍR ZIMA, FOTO: IGOR BOVDIŠ, PLAGÁT: ANA MÁĽACHOVÁ – STUDIO ART THERAPY. HUDOBNÁ SPOLUPRÁCA: HUBERT RATSCHKER, VLADIMÍR ZIMA, MARÍNA DÍROVÁ, MAJA MATIĆ.  ÚČINKUJÚ: JÁN SKLENÁR a PETER SERGE BUTKO. PREMIÉRA 9. 10. 2016 V DIVADLE VHV PETROVEC.
KOPRODUKČNÝ PROJEKT  DIVADLA VHV PETROVEC (SRBSKO) a  NEXT PICTURE PRAHA (ČESKO). ZAUJÍMAVOSŤOU PROJEKTU JE FAKT, ŽE SÍCE VZNIKOL V ČESKO-SRBSKEJ KOPRODUKCII, AVŠAK SO SILNÝM SLOVENSKÝM PRVKOM. TAKMER CELÝ REALIZAČNÝ TÝM TVORIA ETNICKÝ SLOVÁCI ŽIJÚCI V ZAHRANIČÍ.
PREDSTAVENIE V SEBE SPÁJA PRVKY NIEKOĽKÝCH DIVADELNÝCH ŽÁNROV: BÁBKOVÉHO DIVADLA, ČIERNEHO DIVADLA, POHYBOVÉHO DIVADLA A LATERNY MAGIKY (INTERAKTÍVNE SPOJENIE DIVADLA A FILMU). V DRUHEJ POLOVICI MINULÉHO STOROČIA TIETO ŽÁNRE DOMINOVALI ČESKOSLOVENSKEJ DIVADELNEJ SCÉNE, KTORÁ ICH NOVÁTORSKY ROZVÍJALA A VÝRAZNE V NICH EXPERIMENTOVALA, ZA ČO SA JEJ DOSTÁVALO MEDZINÁRODNEJ POZORNOSTI. REŽISÉR PETER SERGE BUTKO VYTVORIL PREDSTAVNIE BIRDS IN THE HOUSE AKO POCTU TEJTO ČESKOSLOVENSKEJ DIVADELNEJ ÉRE. VYBERÁ ČRIEPKY ZMIENENÝCH ŽÁNROV A SKLADÁ Z NICH MELANCHOLICKÝ PRÍBEH O POZEMSKOM ČLOVEKU A VZDUŠNÝCH TVOROCH.
„NAŠE PREDSTAVENIE ODHAĽUJE STRETNUTIE ČLOVEKA S FANTASKNÝM SVETOM, KTORÉ MÔŽE BYŤ ZRKADLOM K JEHO MINULOSTI, BUDÚCNOSTI, ALEBO MOMENTÁLNEMU ROZPOLOŽENIU. ČI JE TOTO FANTASKNÉ STRETNUTIE NÁHODNÉ, ALEBO NIEČIM PODMIENENÉ, NIE JE DÔLEŽITÉ – HUDOBNÁ, VIZUÁLNA I HERECKÁ LINKA PREDSTAVENIA UMOŽŇUJE DIVÁKOVI V PREDSTAVENÍ CESTOVAŤ CEZ SVOJE PODPRAHOVÉ MOTÍVY. TIETO MOTÍVY SA MÔŽU SKLADAŤ DO JEHO VLASTNÉHO A K PREDSTAVENIU PARALELNÉHO, ASOCIAČNÉHO, ČI POCITOVÉHO PRÍBEHU. JE TO PONÚKNUTÁ MAGICKÁ DIVADELNÁ HODINA, KEĎ MÔŽME ZABUDNÚŤ NA OKOLITÝ, REÁLNY SVET A NECHAŤ SA VIESŤ. V TOM PRE MŇA SPOČÍVA ISTÁ SILA DIVADLA, PODOBNÉHO INTÍMNEMU PRIESTORU, V KTOROM SA SLOBODNE NA OHRANIČENÝ ČAS, STRETÁVAJÚ TVORCOVIA A DIVÁCI.“ Peter Serge Butko (režisér predstavenia)
PETER SERGE BUTKO sa narodil v roku 1970 v Bojniciach na Slovensku, Od roku 1992 žije v Česku. Jeho umelecký záber je širokospektrálny. Predstavenie Birds in House nie je jeho prvým dotykom s bábkou ako výrazovým prvkom. V sezóne 1991-1992 bol členom hereckého súboru Bábkového divadla v Nitre, ktoré bolo hlavne v 60. rokoch minulého storočia svetoznáme pre svoju špeciálnu techniku vodenia bábky nazývaného „Romanovského systém“ (podľa bývalého režiséra divadla, ktorý hu vyvinul). Peter Serge Butko v roku 1993 premiéroval autorské divadelné sólo Romaces Gitanes kde využil Romanovského techniku, ktorú sa učil od starých hercov Bábkového divadla v Nitre. Až do roku 2007 s predstavením cestoval po svete (niekoľko turné v Rusku, Pakistáne, Fínsku, Maďarsku, Portugalsku, v Afrike a ďalších krajinách).  Predstavenie Birds in the house je svojim spôsobom remake tohoto predstavenia. V rokoch 1992-1996 absolvoval štúdium na Divadelnej fakulte Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne, v ročníku Petra Scherhaufera a žije v Prahe.  Od roku 1999 do dnes produkuje vlastné umelecké projekty. Spolupracuje s niekoľkými pražskými divadlami, režíruje a produkuje charitatívne eventy, veľké hudobné projekty, ako aj komerčne úspešné predstavenia v Čechách a na Slovensku. Od roku 2006 spolupracuje s Českou televíziou pre ktorú natočil cez 60 dokumentárnych filmov o kultúre a životnom štýle minorít prevážne v zahraničí (Blízky východ, Európa, Latinská Amerika…). V roku 2012 založil produkciu NEXT PICTURE v ktorej realizoval 5 vlastných dokumentárnych filmov. Umelecké komunitné projekty realizoval v Česku, na Slovensku, v Portugalsku i v Srbsku, kde od roku 2000 úzko spolupracuje s Divadlom VHV Petrovec.
www.birdsinhouse.com www.peterserge.com www.nextpicture.cz
Good Method Of Getting College Term Paper Writing Service check out your url Sensible Way To Get Essay Writing Service Employment